Siatkarski maraton w hali sportowej Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Zelwerowicza 8 b08.05.2018 10:53

26 kwietnia br., odbyła się VIII edycja Mistrzostw Międzywydziałowych Uniwersytetu Rzeszowskiego w Siatkówce Mieszanej ( 3 K + 3 M ). Mistrzostwa te odbywają się od 2005 roku i zespoły walczą każdorazowo o Puchar Prorektora Uniwersytetu Rzeszowskiego ds. Studenckich i Kształcenia. Do tegorocznej edycji zostało zgłoszonych 14 zespołów, a przystąpiło do rywalizacji dwanaście drużyn, podzielonych na 3 grupy eliminacyjne po 4 drużyny, w których rozgrywano mecze system "każdy z każdym". Łącznie rozegrano 18 spotkań eliminacyjnych i 6 meczów w grupie finałowej. Zespoły z poszczególnych wydziałów rywalizowały pod wcześniej obranymi nazwami. Niektóre z nich były wyjątkowo oryginalne i nietypowe. Eliminacje w grupie I wygrali "Antropomotoryczni" reprezentujący Wydział WF studenci II roku WF, przed "Kasztelanami Niepasteryzowanymi", "Specjalistami Volley" i "Komunikatywnymi Dziennikarzami".

Grupę II wygrał zespół "Zielone Promile" reprezentujący Wydział Ekonomii, przed "Fizjoteam", "Palmowiczami" i "Mechatronowe Siostry Położne".

Grupę III wygrał zespół "Prawilne Mordeczki" reprezentujący Wydział Prawa i Administracji, przed "Medykami", "Bezpiecznymi Inżynierami" i "Ekonomistami".

W meczu barażowym o prawo gry w Grupie Finałowej zespół Medyków pokonał zespół Kasztelany Niepasteryzowane, i to Medycy uzupełnili stawkę czterech drużyn w finałach VIII Mistrzostw UR w Siatkówce Mieszanej 2018.

W końcowej klasyfikacji najlepsi okazał się zespół "Zielone Promile" wygrywając 3 mecze finałowe w stosunku 2 : 0 i zdobywając Puchar Prorektora UR dr hab. Wojciecha Walata, prof. UR.

Drugie miejsce i Puchar Prezesa Klubu Uczelnianego AZS UR dr hab. Emiliana Zadarko, prof. UR przypadło dla zespołu "Antropomotoryczni". Trzecią lokatę zajął i Puchar Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji mgr Tomasza Świątka zdobył zespół "Prawilne Mordeczki". Czwarte miejsce i Puchar Koordynatora VIII Mistrzostw Międzywydziałowych UR w Siatkówce mgra Adama Maryniaka przypadło dla zespół "Medyków".

Mistrzostwa sędziowali w ramach wolontariatu sędziowie Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Rzeszowie: Marcin Dobel, Szymon Sanocki, Barbara Kowalska i Ewa Kowalska. Opiekę medyczną podczas zawodów pełnili również w formie wolontariatu studenci UR kierunku Ratownictwo Medyczne: Dominika Piękoś, Magdalena Bomba, Gabriela Sobczak, Agata Dziura, Angelika Czaban i Brajan Byjoś.

Oficjalnego otwarcia i zakończenia VIII Mistrzostw podczas nieobecności pana Prorektora Wojciecha Walata (wyjazd służbowy) dokonał Dyrektor CSiR UR mgr Tomasz Świątek wraz z Koordynatorem Mistrzostw mgr Adamem Maryniakiem i członkiem Zarządu KU AZS UR mgr Mateuszem Salamonem.

Podczas imprezy towarzyszącej w Klubie Studenckim "Pod Palmą" przy ul. Cichej wystąpił z pokazem kunsztu jazdy na rolkach absolwent naszego uniwersytetu Konrad "WODZU" Tomaka i Jego podopieczni ze Szkółki Rolkarskiej w Rzeszowie, która jest zaliczana do czołowych w Polsce. Następnie udekorowano najbardziej wartościową siatkarkę (MVP) i najbardziej wartościowego siatkarza (MVP) 8 edycji Mistrzostw a zostali nimi:

Agnieszka Leja ( Ekonomia III r.) - Zespół "Zielone Promile"

Tomasz Furgała ( Socjologia II r.) - Zespół "Zielone Promile"

Wyróżniono też najlepsze siatkarki i siatkarzy w zespołach Grupy Finałowej, a byli to:

1. Zielone Promile - Anna Oleszycka ( Ekonomia III r.)

2. Zielone Promile - Tomasz Furgała ( Socjologia III r.)

3. Antropomotoryczni - Magdalena Żytka ( WF II r.)

4. Antropomotoryczni - Dominik Fabianowicz ( WF II r.)

5. Prawilne Mordeczki - Angelika Padoł ( Prawo III r.)

6. Prawilne Mordeczki - Konrad Kluz ( Prawo III r.)

7. Medycy - Sandra Górecka ( Lekarski I r.)

8. Medycy - Wiktor Kozik ( Lekarski I r.)

Wybrano również w głosowaniu jawnym Miss i Mistera VIII Mistrzostw, a tytuł ten otrzymali:

Natalia Kielawa ( Prawo II r.) Zespół "Prawilne Mordeczki" (27,77), wice Miss została  Katarzyna Meder ( Ekonomia III r.) Zespół "Zielone Promile" (23,32).

Konrad Kluz ( Prawo III r.) Zespół "Prawilne Mordeczki" (38,92), wice Misterem został Przemysław Misztal ( Socjologia II r.) Zespół "Zielone Promile" (29,59).

Puchary i nagrody dla MVP Mistrzostw, wyróżnionych siatkarek i siatkarzy oraz Miss i Mistera wręczali w Klubie "Pod Palmą" Prezes KU AZS UR Emilian Zadarko, Koordynator Mistrzostw Adam Maryniak i przedstawiciele Sponsorów tegorocznej edycji Mistrzostw, Pani Małgorzata Sitek - Aletańska (MARGARET STUDIO), Pan Rafał Peliszko (BP GLOB), Pan Marcin Posiak (MAXISPORT Szkoła Aktywnego Wypoczynku).

Siatkarski maraton tegorocznej 8 edycji zakończył się dyskoteką, w ramach imprezy "Studencki Czwartek" w Klubie Studenckim "Pod Palmą".

Ponadto sponsorami VIII edycji Mistrzostw Międzywydziałowych Uniwersytetu Rzeszowskiego w Siatkówce Mieszanej ( 3K + 3M ) byli:

Uniwersytet Rzeszowski - Prorektor Wojciech Walat

Bank Spółdzielczy Lubaczów - Oddział w Rzeszowie - Dyrektor Mateusz Krok

Akademia Karate Tradycyjnego - Marta Niewczas

Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów UR - Prezes Paweł Stawarz

Klub Studencki "Pod Palmą"

Klub Sportowy Asseco Resovia - Prezes Bartosz Górski

Klub Sportowy Developres Sky Res - Prezes Wiesław Kozieł