Odcienie Orientu - relacja z festiwalu17.04.2018 10:19

Odcienie Orientu - relacja

Podczas ogólnopolskiego festiwalu "Odcienie Orientu", który się odbył dniach 6-8 kwietnia w Stalowej Woli, studentka I roku z kierunku Grafika,Joanna Czarnik zdobyła I miejsce w kategorii "Debiut Belly Dance". Miesiąc wcześniej w lutym w Krakowie podczas ogólnopolskiego festiwalu " Oriental dreams festival" studentka II roku z kierunku OŹEiGO Klaudia Brak zdobyła II miejsce w kategorii "Debiut Belly Dance". Obie dziewczyny ćwiczą pod okiem instruktora i choreografa Oksany Kostoń-Vailo w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Rzeszowskiego, w ramach wychowania fizycznego. Oprócz nagród za występy solowe, studentki w składzie jedynego na Podkarpaciu zespołu Belly Dance "GUSSEL" ( który jest Mistrzem Polski i Europy) również zdobyły I miejsca i złote puchary podczas wyżej wspomnianych festiwali w kategorii "SEMI. PRO Show Belly Dance" który działa w Rzeszowskim Domu Kultury filia Pobitno również pod okiem Oksany Kostoń-Vailo.