Międzynarodowa debata ekspercka „Depopulacja w krajach i regionach Trójmorza - uwarunkowania i konsekwencje”12.02.2020 13:45

I Międzynarodowa Szkoła Zimowa ASECU Youth „Via Carpatia – a route to the future: socio-economic and geopolitical aspects”

Zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowej debacie eksperckiej pt. „Depopulacja w krajach i regionach Trójmorza - uwarunkowania i konsekwencje”, która odbędzie się 17 lutego 2020 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim (ul. Pigonia 1, Budynek A0).

Konferencja otwiera pierwszą Międzynarodową Szkołę Zimową pt. „Via Carpatia – a route to the future: socio-economic and geopolitical aspects” (17-22.02.2020) dla studentów oraz pracowników naukowych uczelni zrzeszonych w Stowarzyszeniu Uniwersytetów Ekonomicznych Południowej i Wschodniej Europy oraz Regionu Morza Czarnego (ASECU) -  skupiającego ponad 40 szkół wyższych oraz instytucji badawczych.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Rzeszowski (Instytut Ekonomii i Finansów), członek ASECU, przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Głównego Urzędu Statystycznego, Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, Rządowej Rady Ludnościowej oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FSRE).

Podczas konferencji przedstawione zostaną zagadnienia związane z  wyzwaniami demograficznymi oraz wdrażaniem rozwiązań umożliwiających efektywną współpracę edukacyjną oraz naukowo-badawczą na obszarze Europy Środkowej, ze szczególnym uwzględnieniem Inicjatywy budowy „Via Carpatia” oraz w ramach rozwoju współpracy krajów „Trójmorza”. Istotną częścią naukowej dyskusji będzie prezentacja inicjatyw  sprzyjających rozwiązywaniu wymienionych problemów w kluczowych dziedzinach współpracy (w załączeniu szczegółowy program).

Pliki do pobrania:
Program (358,42 KB)