Czworo ekspertów z Uniwersytetu Rzeszowskiego w Polskiej Komisji Akredytacyjnej10.12.2019 13:44

Jest nam bardzo miło poinformować, że czworo pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego znalazło się w skłądzie Polskiej Komisji Akredytacyjnej na lata 2020 - 2023

Są to:

• prof. dr hab. Dorota DARMOCHWAŁ-KOLARZ
  • prof. dr hab. inż. Grażyna JAWORSKA
  • prof. dr hab. Tadeusz BORUTA
  • prof. dr hab. Stanisław ULIASZ

Podstawowymi celami działań Komisji są dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego, nawiązujących do najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjnej oraz wspieranie uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia a także budowania kultury jakości. Działania te zmierzają do zapewnienia absolwentom polskich szkół wyższych wysokiej pozycji na krajowym i międzynarodowym rynku pracy oraz do zwiększenia konkurencyjności polskich uczelni jako instytucji europejskich.

Nadrzędną wartością, którą Polska Komisja Akredytacyjna kieruje się w swoich pracach, jest dobro społeczne, gdyż jakość i efektywność kształcenia w istotny sposób przyczyniają się do rozwijania kapitału intelektualnego i budowania społeczeństwa obywatelskiego.

materiał pochodzi z: https://www.gov.pl/web/nauka/powolanie-czlonkow-polskiej-komisji-akredytacyjnej

pełna lista w pliku do pobrania