Zakończenie projektu Uniwersytet Rzeszowski dla młodych odkrywców02.12.2019 11:45

29 listopada 2019r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu Uniwersytet Rzeszowski dla młodych odkrywców finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój z Europejskiego Funduszu Społecznego, który realizowany był przez Uniwersytet Rzeszowski w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „EKOSKOP”.

Zakończenie projektu czyli: Zlot młodych odkrywców polegający na wspólnym spotkaniu uczniów ze szkół, które brały udział w projekcie odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim w budynku A0 w auli głównej przy ul. Prof. S. Pigonia 1. Uroczystego zakończenia projektu dokonał Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. Wojciech Walat, prof. UR. wygłaszając wykład na temat: Patrzymy na świat oczami czy mózgiem?

Podczas zakończenia Uniwersytet Rzeszowski zamienił się w interaktywne centrum nauki, w którym można było konstruować i programować roboty, dokonywać realnych doświadczeń chemicznych, obserwować pod mikroskopem małe środowisko, poznać życie lasu, znaleźć pomysł na sukces w swojej karierze zawodowej, dowiedzieć się więcej o swoim organizmie i wiele innych ciekawych elementów, które rozszerzały dodatkowo tematykę projektu.

Projekt realizowany był od 01.09.2018r. do 30.11.2019r, którym kierował mgr Tomasz Warchoł z Instytutu Pedagogiki. W tym czasie nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz wolontariusze Stowarzyszenia „Eksplores” wspierali szkoły w podnoszeniu wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie matematyczno-przyrodniczym, podnosząc ich poziom rozumienia, kreatywności, przedsiębiorczości, rozwiązywania problemów i pracy zespołowej z robotyki, nauk przyrodniczych i kreatywnego myślenia. W projekcie udział wzięło 1407 dzieci i młodzieży ze szkół z województwa podkarpackiego.