Mistrzowie Dydaktyki z Uniwersytetu Rzeszowskiego28.11.2019 08:42

W dniach 21-25.10.2019r. dr Adam Kubiak (Instytut Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego) uczestniczył w prowadzonym przez Uniwersytet w Groningen w Holandii szkoleniu w ramach projektu „Mistrzowie Dydaktyki” (Masters of Didactics) - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa.

Projekt szkolenia obejmował intensywną pracę podczas wyjazdu studyjnego oraz serię dalszych warsztatów odbywających się w Polsce w trakcie roku akademickiego 2019/2020.

Uniwersytet w Groningen, niezależnie od wysokiej pozycji rankingowej, jest znany z prowadzenia unikatowych w skali Europy badań i oferty skierowanej do samodzielnych badaczy i nauczycieli na różnych szczeblach kariery akademickiej, zintegrowanych z dydaktyką na wszystkich poziomach kształcenia. Jest również przykładem silnej pozycji edukacyjnej i akademickiej jaką może osiągnąć i utrzymać ośrodek niewielki instytucjonalnie.

zdjęcie pochodzi z: https://erasmusu.com/pl/erasmus-rug-rijksuniversiteit-groningen/erasmus-doswiadczenia/zycie-w-groningen-i-studia-na-uniwersytecie-w-groningen-689863