Mistrzowie Dydaktyki z Uniwersytetu Rzeszowskiego06.11.2019 14:19

W dniach 13-18.10.2019 pracownicy Uniwersytetu Rzeszowskiego: dr hab. Anna Kościółek prof. UR, dr Katarzyna Szwed i dr hab. Jacek Tabarkiewicz prof. UR uczestniczyli w szkoleniu w ramach projektu Mistrzowie Dydaktyki (Masters of Didactics).

Szkolenie odbywało się w Uniwersytecie w Gandawie, Belgia. Projekt ma na celu wypracowanie i wdrożenie nowych rozwiązań w zakresie szkolenia tutorów oraz kształcenia w formie tutoringu we współpracy z partnerem ponadnarodowym o wiodącej pozycji akademickiej.

Uniwersytet w Gandawie zajmuje 61 miejsce na Liście Szanghajskiej. Projekt przewiduje opracowanie koncepcji i wdrożenie nowych rozwiązań w obszarze tutoringu ukierunkowanych na wsparcie wybitnie zdolnych studentów. W ramach projektu zostaną opracowane, przetestowane, a następnie wdrożone nowe rozwiązania w stosowaniu metody tutoringu w polskich uczelniach przy wykorzystaniu potencjału i doświadczeń partnera z zagranicy.