Zagadnienia prawnokarne z perspektywy nauk penalnych28.10.2019 09:23

22 października 2019 roku w auli Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Zagadnienia prawnokarne z perspektywy nauk penalnych” zorganizowana przez Zakład Prawa Karnego Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Koło Naukowe Prawa Karnego „Iustitia” we współpracy z Kołem Naukowym Kryminologii, Kryminalistyki i Medycyny Sądowej.

Wśród prelegentów z całej Polski znaleźli się między innymi : wybitny karnista z Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie prof. dr hab. Marek Mozgawa, dr hab. Eugeniusz Moczuk prof. Prz, dr hab. Aneta Michalska Warias prof. UMCS czy też kierownik Zakładu Prawa Karnego a zarazem organizator konferencji dr hab. Anna Golonka prof. UR. Uroczystego otwarcia konferencji dokonali pełnomocnik Rektora ds. Badań Naukowych prof. dr hab. Marek Koziorowski oraz Dziekan Kolegium Nauk Społecznych dr hab. Sabina Grabowska prof. UR.
Podczas konferencji poruszono wiele tematów z zakresu prawa karnego, dziedzin pokrewnych takich jak socjologia, kryminologia, kryminalistyka, które mają bezpośredni wpływ na prawo karne. Celem konferencji było stworzenie platformy wymiany myśli z różnych obszarów wiedzy z uwzględnieniem tematyki prawa karnego na płaszczyźnie akademickiej.

Patronat honorowy nad konferencją objęli JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart a także Centrum Medyczne Medyk, które było zarazem sponsorem tej konferencji. Patronatem medialny wydarzenie objęły Radio Via, Polskie Radio Rzeszów oraz TVP 3 Rzeszów. W konferencji wzięło udział ponad 200 uczestników biernych.

Fot. Barbara Piela"