VIII Międzynarodową Konferencję Naukową „KAUKAZ – Doświadczenia Przeszłości – Perspektywy Przyszłości”,08.10.2019 14:55

Uniwersytet Rzeszowski zaprasza na VIII Międzynarodową Konferencję Naukową „KAUKAZ – Doświadczenia Przeszłości – Perspektywy Przyszłości”,

która odbędzie się w dniach 10-11 października 2019 r.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje okres od starożytności do czasów najnowszych. Jej celem jest prezentacja najnowszych wyników badań dotyczących Kaukazu oraz stworzenie warunków do dyskusji i wymiany poglądów międzynarodowego grona badaczy w zakresie poruszanej problematyki.

W ramach konferencji będą organizowane wydarzenia dodatkowe:

10/10/2019 r.

• Godz. 11:30-12:30 - Debata „PARTENRSTWO WSCHODNIE – bilans oczekiwań i możliwości”, /Samvel Mkrtchian / Jacek Multanowski / Sadig Babajew / Wachtang Maisaia/ Piotr Zyzański/ Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP/ Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie/ Fundacja Jagiellońska/ KAVKAZ-Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość
  • Godz. 16:45-18:00 - Debata „KAUKAZ 30/30: KAUKAZ – OBSZAR POSTSOWIECKI”, /Wojciech Górecki/ Iwona Kaliszewska/ Mariusz Marszewski/ Krzysztof Fedorowicz/ UR/ KAVKAZ-Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość
  • Godz. 18:00-19:00 - Dyskusja  KAUKAZ – REPORTAŻ – GRUZJA, red. Anna Tomczyk TVP3 O/Rzeszów/ Stanisława Budzisz-Cysewska

11/10/2019 r.

• Godz. 15:45-18:10  - Akademicki Turniej Szachowy Polska –Kaukaz 2019

Konferencja będzie się odbywała w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1 (budynek A0, Aula A0, I p.)

Wstęp wolny.

Informacje na temat konferencji dostępne są na stronie:

Obrady będą prowadzone w języku polskim, rosyjskim i angielskim.

Organizatorzy:

Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego

Instytut Wschodni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kavkaz–Przeszłość–Teraźniejszość–Przyszłość czasopismo naukowe UR

Kaukaz – Koło Naukowe Studentów i Doktorantów UR

Patronat Honorowy:

Marszałek Województwa Podkarpackiego

Prezydent Miasta Rzeszowa

Stowarzyszenie Wspólnota Polska „Dom Polski” w Rzeszowie

Patronat Medialny:

TP3 Rzeszów

Radio Rzeszów

RESINet

Kavkaz–Przeszłość–Teraźniejszość–Przyszłość

New Eastern Europe

Nowa Europa Wschodnia

Forum Wschodnie

English version in file below.

Pliki do pobrania: