Rekrutacja pracowników na wyjazd za granicę w roku akademickim 2019/2020 w ramach programu Erasmus+30.08.2019 09:06

po więcej informacji kliknij w baner powyżej

W ramach prgramu Erasmus+ pracownicy Uniwersytetu Rzeszowskiego mogą wyjechać za granicę:
-   w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelniach partnerskich
Z wyjazdów tego typu mogą korzystać nauczyciele akademiccy UR, którzy w uczelni partnerskiej, tzn. uczelni, z którą UR podpisał umowę, przeprowadzą min. 8 godzin zajęć dydaktycznych w ciągu 2 do 5 dni roboczych (bez podróży).
-  w celach szkoleniowych
Pracownicy Uniwersytetu Rzeszowskiego  (nauczyciele akademiccy, jak i pracownicy nie będący nauczycielami) mogą również wyjeżdżać do instytucji zagranicznych, np. przedsiębiorstw, organizacji, instytucji edukacyjnych, w tym uczelni, które posiadają Kartę Erasmusa+, w celu doskonalenia umiejętności i kwalifikacji potrzebnych w pracy, wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy w danej dziedzinie (udział  w szkoleniu, seminarium, warsztatach z elementami szkolenia, wizyta typu job shadowing itp.).

Pracownicy Uniwersytetu Rzeszowskiego mogą wyjechać zarówno do:

krajów programu: a. 28 państw członkowskich UE, b. Islandia, Liechtenstein, Norwegia, c. Serbia, Turcja, d. Była republika Jugosławii Macedonia (FYROM)

- krajów partnerskich, czyli do Armenii, Azerbejdżanu, Chin, Gruzji, Kazachstanu, Rosji, USA, na Ukrainę (o ile budżet  projektu przewiduje wyjazdy)