Ponad 11 milionów dofinansowania dla Uniwersytetu Rzeszowskiego10.07.2019 12:24

6 czerwca 2019 r. Uniwersytet Rzeszowski podpisał z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę o dofinansowanie projektu pod nazwą „Kompleksowy program rozwoju Uniwersytetu Rzeszowskiego”. Przedsięwzięcie będzie realizowane od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2023 r. Wysokość finansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach  Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój to 11 203 987,12 zł.

Projekt składa się z trzech zadań:

Zadanie 1 – Kompetencje studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego

1. Szkolenia z języka angielskiego specjalistycznego z modułem distance learning wraz z certyfikacją dla 480 studentów UR;
  2. Szkolenie „Własna firma – umiejętności praktycznego zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej” dla 480 studentów UR;
  3. Wizyty studyjne u potencjalnych pracodawców dla 210 studentów UR.

Zadanie 2 – Staże studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego

1. Wysokiej jakości staże realizowane dla studentów kształcących się na kierunkach: Ekonomia, Finanse i rachunkowość, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Ratownictwo medyczne, Biotechnologia oraz Praca socjalna.

Zadanie 3 – Działania wspierające zarządzanie na Uniwersytecie Rzeszowskim

1. Wdrożenie otwartego systemu do obsługi czasopism;
  2. System finansowo-księgowy dla Uniwersytetu Rzeszowskiego;
  3. Oprogramowanie i wyposażenie serwerowni Uniwersyteckiego Centrum Informatyzacji;
  4. Szkolenia dla pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego z zakresu nowelizacji ustawy o VAT, zamówień publicznych w praktyce, języka angielskiego wraz z certyfikacją.

Szczegółowy harmonogram zadań projektowych będzie publikowany na stronie Uniwersytetu Rzeszowskiego w zakładce dedykowanej niniejszemu przedsięwzięciu, która zostanie utworzona wraz z rozpoczęciem jego rzeczowej realizacji.