Wydział Prawa i Administracji UR na The 2019 Generation Democracy Global Summit w Waszyngtonie09.07.2019 11:45

Pan mgr Mateusz Czosnyka reprezentował Polskę na tegorocznym The 2019 Generation Democracy Global Summit, które odbyło się w dniach 26 - 28 czerwca w Waszyngtonie.

W międzynarodowym spotkaniu udział wzięło 50 młodych liderów z 46 państw z całego świata, którzy podjęli próbę identyfikowania strategii oraz wymiany najlepszych praktyk w zakresie budowania strategicznych partnerstw na rzecz wsparcia i rozwijania demokratycznych reform w swoich krajach. Delegaci wzięli udział w spotkaniach z członkami Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, przedstawicielami amerykańskich think tanków oraz organizacji pozarządowych, m.in. USAID Global Development Lab. W programie szczytu znalazły się także intensywne treningi i warsztaty mające na celu rozwinięcie kluczowych umiejętności młodych liderów takie, jak przywództwo, zarządzanie projektami i wykorzystywania technologii do nawiązywania partnerstw i wprowadzania zmian obywatelskich.

Organizatorem The 2019 Generation Democracy Global Summit był International Republican Institute.

W trakcie tego prestiżowego wydarzenia reprezentowałem na nim także Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Prawa i Administracji oraz Zakład Prawa Międzynarodowego i Prawa Europejskiego.