Absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego UR - Łukasz Różański zdobył tytuł zawodowego Mistrza Polski w boksie (kategoria ciężka)08.07.2019 09:18

6 lipca 2019 r. na Stadionie Stali Rzeszów miała miejsce spektakularna gala bokserska. Walką wieczoru był pojedynek Łukasza Różańskiego z Izu Ugonoh. Zwyciężył Łukasz Różański absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego UR.

Była  to najważniejsza walka w jego dotychczasowej karierze. Zakończyła się nokautem w 4. rundzie i, tym samym, zdobyciem pasa zawodowego Mistrza Polski w kategorii ciężkiej. Jak sam Łukasz zaznaczał w wywiadach, nastawiony jest przede wszystkim na sportową rywalizację równocześnie uwzględniając, iż niebagatelne znaczenie ma wcześniej opracowany plan i jego mobilność na ringu. Okazało się, że ciężka praca zaowocowała.

Nie można pominąć wpływu na samą walkę, ale również całą karierę Mistrza trenera - Mariana Basiaka (z 50-letnim stażem trenerskimi).

Bokser, po zakończonej walce uroczyście mu podziękował wykonując symboliczny gest założenia zdobytego pasa. Ponadto ważnymi członami sztabu szkoleniowego są: trener  Krzysztof Przepióra oraz trener odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne dr Artur Płonka pracownik Wydziału Wychowania Fizycznego UR.

Wymienieni członkowie sztabu szkoleniowego oraz dr Marian Rzepko biorą czynny udział w prowadzonej dla studentów Wydziału Wychowania Fizycznego specjalizacji z boksu. Wśród licznych kibiców na trybunach pojawili się także: profesor Wojciech Czarny, profesor  UR Paweł Król, dr Janusz Zieliński, dr Marian Rzepko oraz dr Robert Czaja, którzy wspierali swojego wychowanka. Z dumą patrzyli na dokonania byłego studenta. Warte zaznaczenia jest, iż aktualnie Łukasz Różański bierze udział w kursie trenerskim organizowanym przez Uniwersytet Rzeszowski.

Gratulacje dla Mistrza!