Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą z oficjalną wizytą we Lwowie05.07.2019 09:15

3 lipca 2019 r., na zaproszenie Politechniki Lwowskiej, prof. dr hab. Marek Koziorowski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą uczestniczył w oficjalnych obchodach rocznicy rozstrzelania polskich profesorów ze Lwowa na Wzgórzach Wuleckich. Śmierć poniosło 22 profesorów z rodzinami, m.in. Tadeusz Żeleński-Boy.

W uroczystościach udział wzięło wielu przedstawicieli szkolnictwa wyższego z dużą delegacją uczelni wrocławskich, dla których środowisko akademickie Lwowa było matecznikiem.

Modlitwom rocznicowym przewodniczył Metropolita Lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki.