Jubileusz 45-lecia pracy naukowej profesora Stanisława Uliasza – fotorelacja26.06.2019 13:26

25 czerwca 2019 roku w  Dużej Auli Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się uroczystość honorująca 45-lecie pracy naukowej prof. dra hab. Stanisława Uliasza –  uznanego badacza literatury polskiej XX wieku, teoretyka literatury pogranicza, autora monografii indywidualnych (w tym tłumaczonych na język ukraiński), rozpraw i szkiców, redaktora i współredaktora tomów zbiorowych.

Profesor Stanisław Uliasz piastował w naszej uczelni wiele funkcji administracyjnych i naukowych: zastępcy dyrektora Instytutu Filologii Polskiej, prodziekana i dziekana Wydziału Filologicznego, kierownika Zakładu Teorii i Antropologii Literatury, Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ponadto przez wiele lat przewodniczył Komitetowi Okręgowemu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Rzeszowie. Obecnie jest członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Uroczystość była okazją do wręczenia Dostojnemu Jubilatowi Medalu Wielkiego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz księgi prac ofiarowanych Dyskursy pogranicza. Wektory literatury.

W ramach uroczystości, poza licznymi gratulacjami i wystąpieniami zaproszonych gości odbył się występ kwintetu akordeonowego „Ambitus V” oraz recital studentki Wydziału Filologicznego - Agaty Widlarz.

Jubileuszowi przewodniczył JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Zdjęcia - Michał Święcicki