Współpraca Katedry Biologicznych Podstaw Rolnictwa i Edukacji Środowiskowej z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego18.06.2019 07:37

W dniu 4 czerwca 2019 r,  w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, odbyła się  konferencja: GOSPODAROWANIE ODPADAMI W OBSZARACH WIEJSKICH – WERMIKOMPOSTOWANIE.

Słuchaczami konferencji byli  rolnicy, przedstawiciele doradców, działkowcy oraz uczniowie szkoły rolniczej w Nowosielcach. Na tle problematyki wpływu odpadów na środowisko przyrodnicze i ludzi, zaprezentowano znaczenie odpadów biodegradowalnych oraz wyniki wieloletnich badań nad ich wermikompostowaniem.

Prezentowane zagadnienia przybliża program konferencji:

• Gospodarka odpadami w obszarach wiejskich – szanse i zagrożenia – prof. dr hab. Joanna Kostecka, Uniwersytet Rzeszowski,
  • Zasoby odpadów biodegradowalnych – dr Mariola Garczyńska, Uniwersytet Rzeszowski,
  • Wermikompostowanie – informacje wstępne –  prof. dr hab. Joanna Kostecka,
  • Wermikompostowanie na świecie –  dr Kevin R. Butt, Uniwersytet w Preston,
  • Wermikompostowanie  w praktyce - warsztaty (dr Kevin R. Butt, dr Mariola Garczyńska, dr Agnieszka Podolak, dr Grzegorz Pączka, dr Anna Mazur-Pączka, mgr inż. Renata Szura).

Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego konferencji była pani dr Mariola Garczyńska z Katedry Biologicznych Podstaw Rolnictwa i Edukacji Środowiskowej.