TWARZE MATEMATYKI- konferencja na Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym z okazji ogłoszonego przez Senat RP Roku Matematyki17.06.2019 15:09

11 czerwca 2019 roku na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym odbyła się konferencja zatytułowana „Twarze Matematyki”. Celem konferencji było zaprezentowanie różnych aspektów matematyki: od jej wybitnych twórców, poprzez nauczycieli, uczniów aż do metod kształcenia. W programie znalazły się referaty dotyczące światowej sławy matematyków-naukowców związanych z Podkarpaciem, wybitnych nauczycieli Podkarpacia oraz wykład dotyczący rozwoju pojęć matematycznych. Nauczyciele zaprezentowali opracowane przez siebie nowoczesne metody nauczania matematyki, przedstawiono również założenia nowego programu nauczania w szkołach średnich. Uczniowie – finaliści olimpiad matematycznych mieli możliwość zaprezentowania swoich sposobów radzenia sobie z trudnymi zadaniami olimpijskimi. W konferencji udział wzięło ponad 300 osób, w tym pracownicy Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego, studenci, nauczyciele i uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych Podkarpacia.