Międzyuczelniany Turniej Par w brydżu sportowym o Puchar JM Rektora UR13.06.2019 13:24

6 czerwca 2019 r. w ramach obchodów Święta Uniwersytetu Rzeszowskiego, Sekcja Brydża Sportowego Klubu Uczelnianego AZS UR i Centrum Sportu i Rekreacji przy współudziale Samorządu Studentów UR, Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów UR i  Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Brydża Sportowego w Rzeszowie, zorganizowali piąty już Międzyuczelniany Turniej Par w Brydżu Sportowym pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwestra Czopka. Turniej miał na celu integrację środowiska akademickiego miasta Rzeszowa i popularyzację brydża sportowego wśród studentów, absolwentów, pracowników uczelni rzeszowskich, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku UR i brydżystów Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Brydża Sportowego w Rzeszowie.

Uroczystego otwarcia turnieju w imieniu JM Rektora prof. Sylwestra Czopka dokonał Pan Prorektor ds. Infrastruktury i Rozwoju dr hab. Józef Cebulski, prof. UR życząc jego uczestnikom sportowej rywalizacji w turnieju, który przypada w tym roku na 18.te urodziny UR.

Po czterogodzinnej rywalizacji wyłoniono najlepszych w poszczególnych kategoriach turnieju.

Kategoria: Studenci

I miejsce - Dominik Puchała/Robert Brak

II miejsce - Anna Cisek/Dariusz Słabicki

III miejsce - Katarzyna Bąk/Emanuel Kak

Kategoria: Pracownicy

I miejsce - Ilona Bobko/Aleksander Bobko

II miejsce - Tadeusz Marut/Janusz Słonina

III miejsce - Adam Maryniak/Adam Najdecki

Wśród słuchaczy UTW UR zwyciężyli Władysław Chodziński/Henryk Piasecki, a w kategorii OPEN pierwsze miejsce przypadło dla pary: Jerzy Puchała/Jerzy Włoch przed parą Robert Przybyło/Dariusz Kulpiński i Iloną Bobko/Aleksandrem Bobko.

Sędziom Głównym turnieju był pan Roman Cieśla, sekretarz w Podkarpackim Związku Brydża Sportowego w Rzeszowie. Zawody rozgrywano systemem na Maksy z 26 rozdaniami.

Zwycięskie pary otrzymały puchary ufundowane przez Pana Rektora prof. dr hab Sylwestra Czopka i upominki z Działu Informacji i Promocji UR, Samorządu Studentów UR i Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów UR.

Oficjalne zakończenie turnieju, w imieniu Pana Rektora prowadził Prezes KU AZS UR dr hab. Emilian Zadarko, prof. UR. W trakcie ceremonii prof. dr hab. Aleksander Bobko, Senator RP otrzymał Złotą Odznakę AZS za promocję i rozwój sportu w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Nagrody rzeczowe dla studentów ufundował Klub Uczelniany AZS UR.

Zwycięskim parom składam serdeczne gratulacje, a wszystkim uczestnikom Międzyuczelnianego Turnieju Par w Brydżu Sportowym gorąco dziękuję za udział.

Opiekun Sekcji Brydża Sportowego KU AZS UR

mgr Adam Maryniak