Rzeszowska Radiologia na 42. Zjeździe Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego12.06.2019 13:30

W dniach 6-8 czerwca, w Gdańsku, odbył się 42. Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego (PLTR). Udział w nim wzięła grupa radiologów, techników elektroradiologii oraz studentów z Podkarpacia. Potwierdziła się wysoka pozycji rzeszowskiej radiologii, ponieważ do 14 osobowego zarządu głównego PLTR wybrano aż dwóch radiologów z naszego regionu – dr Wiesława Guza oraz dr Andrzeja Góreckiego. Bezkonkurencyjne okazało się Studenckie Koło Naukowe „Młoda Elektroradiologia”, które zdobyło główną nagrodę jako najbardziej aktywne radiologiczne, studenckie koło naukowe w kraju, w kategorii elektroradiologia. Znakomicie wypadli także przedstawiciele rzeszowskiego środowiska radiologicznego o sportowym zacięciu. W Biegu Radiologa, brązowy medal w grupie kobiecej, zdobyła studentka elektroradiologii Agata Piechota (przewodnicząca SKN „Młoda Elektroradiologia). Z kolei w regatach w ramach Radiologicznych Mistrzostw Polski w Żeglarstwie, srebrny medal zdobyła załoga rzeszowskich radiologów.

Następne spotkanie środowiska związanego z diagnostyką obrazową już za trzy lata, właśnie w Rzeszowie. W końcu maja 2022 odbędzie się 43. Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego a we wrześniu tego samego roku, 15. Zjazd Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii. Taka sztuka, jak dotąd, nie udała się nigdzie w Polsce.