Exhibition and Special Discussion Section on Information and Digital Technologies10.06.2019 12:36

Uniwersytet Rzeszowski jest partnerem projektu “Exhibition and Special Discussion Section on Information and Digital Technologies” (projekt nr. 21830315) finansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (International Visegrad Fund) i realizowanego na Wydziale Zarządzania i Informatyki Uniwersytetu w Zilinie (Słowacja). Partnerami w projekcie są również: Uniwersytet Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach (Słowacja), Politechnika w Ostrawie (Czechy), Uniwersytet Obrony w Brnie (Czechy) oraz Uniwersytet w Debreczynie (Węgry). Głównym celem projektu jest stworzenie platformy kooperacji przedsiębiorstw branży IT oraz jednostek naukowych (uniwersytetów) z krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4): Polski, Czech, Słowacji i Węgier. W ramach konferencji pt. Information and Digital Technologies (IDT 2019), która odbędzie się w Zilinie w dniach 25 – 27 czerwca 2019 r., zorganizowane zostaną specjalna sesja oraz panel dyskusyjny Industrial Centre, poświęcone tej kooperacji. Z ramienia Uniwersytetu Rzeszowskiego w konferencji wezmą udział pracownicy naukowo-dydaktyczni Katedry Informatyki Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego, dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, prof. UR, dr inż. Wiesław Paja oraz mgr inż. Jarosław Szkoła, którzy jednocześnie wygłoszą w trakcie sesji konferencji referaty dotyczące zagadnień z obszarów ich badań naukowych prowadzonych na Uniwersytecie.