Uniwersytet Rzeszowski w gronie uczestników projektu akcji COST07.06.2019 10:11

Profesor Andriy Sybirny został jednym ze zwycięzców programu COST (European Cooperation in Science and Technology) o drożdżach YEAST4BIO.

W programie będzie brać udział około 30 zespołów badawczych.

Tytuł programu to: „Non-conventional yeasts for the production of bioproducts”, a więc dotyczy możliwego biotechnologicznego wykorzystania drożdży niekonwencjonalnych.

Program ma na celu stworzenia sieci badaczy w całej Europie, w tym także znalezienie partnerów do składania unijnych projektów badawczych. Trwałość projektu – 4 lata począwszy od listopada br.

Przypomnijmy ze prof. A. Sybirny wraz ze swoim zespołem organizował w Uniwersytecie Rzeszowskim w maju ub. roku międzynarodowa konferencję poświęconą drożdżom niekonwencjonalnym.

Gratulujemy Panu Profesorowi oraz życzymy kolejnych sukcesów!