Ogólnopolska Konferencja Naukowa i Konkurs Młodych Inżynierów03.06.2019 14:33

Koło Naukowe Mechatron-SEP Uniwersytetu Rzeszowskiego, Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki i Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Rzeszów wspólnie zorganizowali Ogólnopolską Konferencje i Konkurs Młodych Inżynierów przy Obchodach Światowych Dni Telekomunikacji i Społeczeństwa Informatycznego. Wydarzenie miało miejsce  30 maja br. w Hotelu Metropolita.

Konferencja skierowana była do studentów i doktorantów kierunków technicznych z całej Polski. Jej celem było przedstawienie oraz zapoznanie się z pracami i osiągnięciami badawczymi młodych inżynierów z naszego kraju. Do aktywnego udziału w konferencji zgłosiło się ponad 20stu młodych naukowców.

Dodatkowo równolegle z konferencją odbywał się konkurs prac młodych inżynierów, którzy mogli zaprezentować swoje innowacyjne prace w 3 kategoriach:

- Projekt wykonany – wygrał: WiredLine (innowacyjne ramie robota)

- Wizualizacja projektu – wygrał: Innowacyjny projekt traktora

- Projekt IT – wygrał: algorytm do detekcji mimiki twarzy