Instytut Historii zaprasza na otwarte spotkanie organizacyjne projektu "Lokalna pamięć na granicach karpackich światów".29.05.2019 12:17

Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do studentów kulturoznawstwa, historii i muzeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, zainteresowanych udziałem w projekcie. Podczas spotkania przedstawione zostaną m.in. założenia inicjatywy oraz program wyjazdu.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 6 czerwca 2019 roku o godz. 11.00 w sali 209 w Instytucie Historii Al. Rejtana 16 C w Rzeszowie.
W ramach projektu "Lokalna pamięć na granicach karpackich światów" zrealizowana zostanie wymiana studencka, która odbędzie się w dniach 7 - 16 września 2019 w miejscowości Użok na Ukrainie. Wyjazd jest w pełni sfinansowany ze środków programu Erasmus Plus.
Podczas pobytu na Ukrainie, studenci poznają tajniki metody "oral history", warsztat fotografa dokumentalisty, odkryją lokalne tradycje i krajobrazy, a także odwiedzą przepiękne miasto Użhorod. W projekcie może wziąć udział 10 studentów.
Dodatkowych informacji udziela dr Tomasz Kosiek z Uniwersytetu Rzeszowskiego, pytania prosimy kierować na adres tkosiek@ur.edu.pl
Projekt jest koordynowany przez Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO w partnerstwie z Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Użhorodzkim Uniwersytetem Narodowym.

foto - Tomasz Kosiek