Sukcesy pływaków Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UR14.05.2019 14:47

W dniu 10 maja 2019 r. w Poznaniu odbyły się IV Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Pływaniu, w których wzięło udział blisko 80 zawodników reprezentujących 19 uczelni wyższych z terenu całej Polski.  Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego  reprezentowali dwaj zawodnicy: Mateusz Zięba, student IV roku na Wydziale Prawa i Administracji  oraz Dominik Dendura, student II roku na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym. Pływacy po raz kolejny nie zawiedli.  Miło nam poinformować że Mateusz Zięba podczas tych zawodów wywalczył złoty i srebrny medal na dystansach 25 i 50 m stylem dowolnym. Student w tego typu zawodach brał udział czwarty raz  i zdobył w sumie 8 medali (7 złotych i 1 srebrny). Drugi reprezentant UR  Dominik Dendura, w mistrzostwach startował po raz pierwszy i zdobył w swojej kategorii 2 złote medale, również na dystansach 25 i 50 m stylem dowolnym. Należy dodać, że student z pływaniem zetknął się po raz pierwszy dwa lata temu podczas alternatywnych zajęć  z wf organizowanych przez BON UR dla studentów z niepełnosprawnością. Studenci na co dzień trenują pod okiem trenerów dr Iwony Tabaczek-Bejster  oraz mgr Artura Szymańskiego. Serdecznie  gratulujemy, czekamy na dalsze sukcesy.