Międzynarodowy Projekt Artystyczno-Naukowy - FRIDA. INTROSPEKCJE19.03.2019 13:29

Wystawa „Frida Kahlo & Diego Rivera. Polski kontekst” w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu stała się pretekstem do Międzynarodowego Projektu Artystyczno-Naukowego FRIDA. INTROSPEKCJE, organizowanego przez dwa ośrodki akademickie: Uniwersytet Rzeszowski i PWSZ w Nowym Sączu.

Introspekcja, jako szlak empatii i interpretacji, prowadzi w projekcie przez wielostronny dyskurs z formą i kontekstami dzieła Kahlo, ku swoistemu studium promieniowania osobowości. Przedstawione w projekcie aspekty edukacyjne interpretacji oeuvre Fridy ujawniają istotność motywów w dziele artystki oraz ich transpozycję na mnogość stylistyk i indywidualizm twórców. Ważnym elementem struktury projektu jest uwzględnienie wątku arteterapeutycznego i prezentacja twórczości osób z niepełnosprawnością. Uczestnikami projektu są: Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Śląski, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu (Polska), Uniwersytet Konstantyna Filozofa w Nitrze (Słowacja), Kean University i Bridgewater-Raritan High School w New Jersey (USA), ESE Escola Superior de Educacao, Politecnico de Porto (Portugalia) oraz zaproszeni Goście. Organizatorki i autorki projektu: dr Anna Steliga i dr Iwona Bugajska-Bigos.

Wernisaż

22 marca 2019 r. (piątek) 2019 r. o godz. 12.30