KN Mechatron-SEP na Politechnice Lwowskiej11.03.2019 12:11

W dniach 28 lutego do 3 marca 2019 członkowie SKN Mechatron-SEP gościli z wizytą naukową w Politechnice Lwowskiej.

Podczas spotkania z prof. dr. Bohdanem Posatskym poznali historię miasta i uczelni oraz piękną architekturę Lwowa.

Jak mówią sami uczestnicy wyjazdu - „Zwiedziliśmy między innymi: salę posiedzeń Senatu ozdobioną obrazami Jana Matejki, Muzeum Uniwersyteckie. Poznaliśmy również historię samej uczelni oraz najważniejszych ludzi związanych z jej rozwojem.

Jednym z ważnych elementów wyjazdu było uczestnictwo w uroczystej ceremonii nadania tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Lwowskiej prof. Eugene Zenon Stakhiv.

W trakcie pobytu spotkaliśmy się z przedstawicielami Koła Naukowego Mechatroniki, którzy zaprezentowali działanie zbudowanych przez siebie robotów. Przy okazji prezentacji poznaliśmy również zaplecze naukowo-dydaktyczne Politechniki Lwowskiej

Studenci KN Mechatron odwiedzili również Uniwersytet Katolicki w Lwowie. W trakcie uroczystego lunchu z JM Rektorem UCU prof. Bogdanem Prachem poznaliśmy historię tej uczelni. Mieliśmy również okazję do krótkiego zwiedzania jednego z campusów.

Wyjazdy tego rodzaju stanowią ogromną wartość. Stanowią okazję nie tylko do nawiązania nowych znajomości, ale również wymiany doświadczeń naukowych.