Dzień Kobiet w Uniwersytecie Rzeszowskim11.03.2019 08:19

8 marca w Uniwersytecie Rzeszowskim odbył się IV Podkarpacki Dzień Kobiet współorganizowany z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Gośćmi honorowymi święta Kobiet byli prof. dr hab.Grzegorz Ślusarz, prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego; Jolanta Mendelowska, zastępca dyrektora Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie; Maria Kurowska, wicemarszałek województwa podkarpackiego; Henryk Wolicki, zastępca prezydenta miasta Rzeszowa. Z piosenkami o kobietach wystąpili: Marcel i Wiktor Kotuła – soliści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek.

Prelekcje wygłosili między innymi dr hab. Krystyna Leśniak-Moczuk,  prof. UR, Sebastain Wiatr, Tomasz Gulak, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Ilona Małek, Olga Hałabut, Marzena Mazurek-Gerjan, Anna Baran, Piotr Kotuła, Małgorzata Stec, dr Bogusława Sebastianka.

Na zakończenie wystąpili rzeszowscy mistrzowie TAI CHI Robert Mrózek, trenerem, założyciel Klubu Sportowego "Tygrys" i Ewa Solarz, złota medalistka mistrzostw świata Tai Chi 2018.

Tekst – prof. Krystyna Leśniak-Moczuk

Zdjęcia – Michał Święcicki/Krystyna Leśniak-Moczuk