Orientation Day08.02.2019 07:43

6 lutego 2019 r. odbyła się 4. edycja Orientation Day, czyli Podkarpackich Targów Edukacyjnych, organizowanych przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali Pani Monika Neusser, przedstawicielka Prezydenta Miasta Rzeszowa, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. Wojciech Walat, prof. UR oraz dr Anna Pięta-Szawara, Dyrektor Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego.

W targach wzięło udział blisko 30 wystawców. Były to licea, szkoły branżowe i językowe. Czwarta edycja Orientation Day zainteresowała nie tylko gimnazjalistów i ósmoklasistów, ale również dyrektorów, nauczycieli i rodziców, którzy właśnie tutaj mogli zaobserwować interdyscyplinarne kierunki zmian, jakie zachodzą w szkołach średnich, w tym ukierunkowanie na dwujęzyczność oraz rozwijanie indywidualnych pasji młodzieży, wykraczających poza sztywne schematy podstawy programowej.

Orientation Day to nie tylko bogate kompendium wiedzy, dotyczącej oferty szkół średnich z Rzeszowa i okolic, ale także wspaniała atmosfera. Organizatorzy 4.edycji zadbali, aby podczas targów nie zabrakło miejsca na rozrywkę. Śpiewano, tańczono, przeprowadzano specjalistyczne pokazy. Wyjątkowe występy w wykonaniu młodzieży licealnej, ogromna liczba podekscytowanej młodzieży, która pełna nadziei rozglądała się za swoją wymarzoną szkołą średnią oraz udzielająca się wszystkim pozytywna energia wpłynęły na niezwykły klimat 4. edycji Orientation Day.

Z roku na rok popularność Orientation Day wzrasta. Część z tegorocznych wystawców już potwierdziła swój udział w 5. edycji, a do listy zainteresowanych swoją prezentacją dopisały się również nowe szkoły i placówki edukacyjne z Rzeszowa i okolic. Kolejna edycja Orientation Day już za rok, wcześniej zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie do wzięcia udziału w Open Days, które odbędą się 24 kwietnia 2019 r. w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego.

materiał organizatorów

zdjęcia - Michał Święcicki