Nowe uprawnienia doktorskie na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego04.02.2019 14:13

Decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Wydział Medyczny UR otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk medycznych. To kolejny krok w budowaniu silnej medycyny w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Działający od 2005 r. Wydział Medyczny UR stale się rozwija. Obecnie kandydaci zainteresowani tym obszarem nauki mają do dyspozycji 9 kierunków z najmłodszym kierunkiem lekarskim (obecnie studiuje 4. rok). Uprawnienia do doktoryzowania tworzą nowe możliwości nie tylko dla pracowników i studentów, ale również dla mieszkańców Podkarpacia oraz tych, którzy chcieliby przyjechać do „Stolicy innowacji.”

Szczegółowe zasady związane z nadawaniem stopnia doktora są ustalane i niebawem zostaną podane do wiadomości zainteresowanych.