II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Niedoskonałości rynku prac. Zakres i przejawy pracy nieopłaconej”18.12.2018 16:45

13 grudnia 2018 r. na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Niedoskonałości rynku prac. Zakres i przejawy pracy nieopłaconej”.  Konferencja została zorganizowana przez Katedrę Makroekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Konferencja jest kolejnym wydarzeniem z cyklu międzynarodowych spotkań naukowych podejmujących problematykę rynku pracy. Analiza niedoskonałości współczesnych rynków pracy na poziomach: lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym, ma posłużyć wypracowaniu modelowego rozwiązania usprawniającego rynek pracy – efektu finalnego wydarzenia.

Debata toczyła się w gronie teoretyków i praktyków podejmowanych zagadnień, tj. przedstawicieli świata nauki, kreatorów krajowej i regionalnej polityki rynku pracy, reprezentantów instytucji edukacyjnych oraz osób zainteresowanych współtworzeniem nowych rozwiązań w obszarze rynku pracy.

Radzie Programowej Konferencji przewodniczyli prof. UR dr hab. Bogusław Ślusarczyk (przewodniczący), prof. UR dr hab. Anna Barwińska-Małajowicz (wice przewodnicząca), Tomasz Czop (wice przewodniczący), a w jej skład weszli przedstawiciele nauk ekonomicznych, reprezentujący ośrodki naukowe w kraju i za granicą, m.in. z Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Czech, Niemiec i Gruzji.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio Via oraz Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa.

Życzenia owocnych obrad i twórczych dyskusji przesłała na ręce organizatorów m. in. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pani Elżbieta Rafalska.

Uczestnicy wyrazili nadzieję na spotkanie na Uniwersytecie Rzeszowskim podczas kolejnej edycji

Konferencji.

Załączniki:

1. pismo Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
  2. pismo Wojewody Podkarpackiego

zdjęcia – Jadwiga Zydroń

Pliki do pobrania:
adres MRPiPS.jpg (3,98 MB)