SKRZYDLATORIUM - Jesienny Piknik Naukowy03.12.2018 14:47

W imieniu Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszamy na SKRZYDLATORIUM - Jesienny Piknik Naukowy.

Piknik jest zlotem młodych odkrywców z finałem w formie happeningowego „Czwartego Zlotu Owadów”

SKRZYDLATORIUM promuje powstanie Podkarpackiego Centrum Nauki

i jest finansowane ze środków Województwa Podkarpackiego

SKRZYDLATORIUM odbędzie się 14 grudnia 2018 roku,

w godzinach: 10.00-13.00 na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego,

w budynku A0 przy ul. Pigonia 1

Zaczynamy o godzinie 10.00 naukowym wykładem pt. „Uskrzydleni”, który wygłosi dr hab. prof. UR Bogdan Wiśniowski.

Ponadto w programie:

1. „Scena muzyczna SKRZYDLATORIUM”.
  2. Laboratorium Stowarzyszenia „EKOSKOP”.
  3. Symulator lotu Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.
  4. Stoisko Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 „Dolina Wisły”.
  5. Stoisko lotnicze Muzeum Techniki.
  6. Stoisko naukowe Mądry Dzieciak.
  7. Stoisko Stowarzyszenia ExploRes i powstającego Podkarpackiego Centrum Nauki.
  8. Stoisko OZE.
  9. Stoisko elektrycznych hulajnóg.
  10. Pracownia kosmetyków natury – śladem Afrodyty.
  11. Pracownię owadów recyklingowych.
  12. Konkurs plastyczny „Rewolucja w ewolucji”.
  13. Punkt pocztowy SKRZYDLATORIUM.
  14. Stoiska Studenckich Kół Naukowych Uniwersytetu Rzeszowskiego.
  15. Stoiska „Kuźni edukacyjnych talentów”.
  16. Stoiska Szkolnych Kół EKO i Klubów Młodego Odkrywcy

O godzinie 11.59 odbędzie się tradycyjny, happeningowy „Alert w obronie Ziemi”.

Prosimy o przyniesienie budzików, dzwonków, kołatek, gwizdków, trąbek…….

Zachęcamy też, by wszyscy uczestnicy SKRZYDLATORIUM i Zlotu Owadów (wraz z opiekunami) na finałowy happening o godz. 11.59 przebrali się za owady – najlepiej kolorowe i skrzydlate.

Zainteresowane grupy prosimy o zgłoszenia na adres: ekoskop@ekoskop.rzeszow.pl

(z podaniem nazwiska opiekuna i liczby dzieci oraz ewentualnych aktywności własnych w trakcie Zlotu)

Kontakt z koordynatorem: 668 356 773

Rewolucja w ewolucji …. czyli jak będzie wyglądał owad przyszłości

Każdy uczestnik SKRZYDLATORIUM może wziąć udział w finałowej wystawie konkursu „Rewolucja w ewolucji”! Wystarczy w domu wykonać, na pionowej kartce A-4, dowolną techniką, plastyczną wizualizację owada XXII lub nawet XXIII wieku – czyli za 100 czy 200 lat.  Najlepsza pod względem artystycznym i najciekawsza praca otrzyma nagrodę. Wszystkie prace zostaną happeningowo wyeksponowane w „Galerii Między Oknami”. Prace należy przynieść do dnia 13 grudnia 2018 roku do biura Podkarpackiego Centrum Nauki w WDK Rzeszów ul. Okrzei 1,  II piętro, pokój 201.  Każda praca powinna być podpisana na odwrocie i muszą towarzyszyć jej dwa drewniane spinacze „do bielizny” ….celem przywieszenia na sznurkach wystawowych.

Prace można również osobiście przywieźć na Zlot ….do godziny 11.00.

Życzymy miłego lotu!!!