Wampiriada – studenckie honorowe krwiodawstwo10.10.2018 13:31

Akcja w przeciągu ostatnich lat systematycznie się rozwija i cieszy się uznaniem. Odpowiada on na nieustający niedobór krwi, która niejednokrotnie poprzez transfuzję ratuje ludzkie życie. Oprócz samej zbiórki skupia się także na społecznej akcji uświadamiającej potrzebę oddawania krwi oraz budowania pożądanej postawy obywatelskiej. Wierzymy, że nasze wspólne działania mogą przyczynić się do ratowania ludzkiego życia i budowania świadomości wśród społeczeństwa.

Będzie to 7 edycja w Rzeszowie. Podczas 6 akcji, zarejestrowano ponad 700 osób, a w trakcie poprzedniej dwudniowej 160 z czego blisko 120 oddało krew.

Wampiriada jest projektem ogólnopolskim, odbywa się w ponad 70 ośrodkach akademickich, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Łódź, Szczecin, Tarnów.

Wydarzenie organizowane jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów - to największa Polska organizacja studencka, która działa już od ponad 30 lat. Zrzesza ponad 1000 aktywnych członków w całym kraju, realizujących szereg inicjatyw społecznych zarówno o charakterze regionalnym jak i ogólnokrajowym. Nasz oddział przy UR jest prężnie działającą jednostką, zrzeszającą ludzi ambitnych, pełnych pasji oraz pomysłów. Zajmujemy się realizacją wielu przedsięwzięć, a ponadto ciągle tworzymy nowe. Swoje zadania realizujemy konsekwentnie i z zaangażowaniem.

Program akcji

W trakcie trwania akcji, dla osób, które oddadzą krew poza standardowymi czekoladami i zwolnieniem przygotowane zostaną upominki takie jak np. koszulki z logiem naszej akcji.

16.10.2018

9:00-13:00   Al. Rejtana 16c, kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego na Rejtana

Ok. 10:00 pokaz strażacki, na którym m. in. rozcinanie samochodu i pokaz pierwszej pomocy

W trakcie akcji odbędą się bezpłatne nutrikonsultacje oraz zapisy do bazy dawców szpiku DKMS.

9:00-13:00 Ul. Ćwiklińskiej 2, kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego na Zalesiu

W trakcie akcji odbędzie się bezpłatne badanie wzroku, nutrikonsultacje oraz zapisy do bazy dawców szpiku DKMS.

Link do wydarzenia na fb:

Fanpage: