Prestiżowa publikacja studentki Wydziału Biotechnologii UR04.10.2018 20:05

Niezmiernie miło jest nam zakomunikować, że studentka Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego Pani Katarzyna Woźniak została współautorem publikacji naukowej "Complement Component C3 Is Highly Expressed in Human Pancreatic Islets and Prevents β Cell Death via ATG16L1 Interaction and Autophagy Regulation" opublikowanej w prestiżowym czasopiśmie Cell Metabolism (IF 20.565).

Publikacja powstała pod kierunkiem naukowym Pani Profesor Anny Blom z Lund University. Pani Profesor Blom w minionym roku akademickim został nadany tytuł Doctor honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wśród autorów znajduje się także dwie absolwentki naszego kierunku Pani Ewelina Golec oraz Pani Klaudia Kułak, które aktualnie realizacją prace doktorskie w Lund University.

Link do artykułu - https://www.cell.com/cell-metabolism/fulltext/S1550-4131(18)30574-6#%20

Gratulujemy całemu zespołowi!