Pracownik WPiA Uniwersytetu Rzeszowskiego na International Summer School "The Past in the Present - History, Law and Memory"10.09.2018 10:58

Miło nam poinformować, iż w dniach 02 - 08.09.2018 r. Pan Mateusz Czosnyka z Zakładu Prawa Międzynarodowego i Prawa Europejskiego WPiA UR reprezentował Polskę na międzynarodowym seminarium naukowym International Summer School "The Past in the Present - History, Law and Memory", które zorganizowało Centrum Polsko - Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w kooperacji z Fundacją Współpracy Polsko - Niemieckiej.

Seminarium składało się z cyklu wykładów, warsztatów i debat naukowych, które dotyczyły wpływu historii i polityki na interpretację oraz stosowanie prawa międzynarodowego, międzynarodowego prawa karnego, polityki pamięci i dialogu historycznego.

W przedsięwzięciu wzięło udział 18 młodych naukowców i liderów młodzieżowych z krajów Europy Środkowo - Wschodniej takich: Armenii, Federacji Rosyjskiej, Niemiec, Polski, Republiki Czeskiej, Serbii, Ukrainy i Węgier. W gronie wykładowców i trenerów znaleźli się, m.in. profesorowie Klaus Bachmann, Igor Gretskiy, Georgiy Kasyanov, Władysław Czapliński, Ireneusz C. Kamiński.

Pan Mateusz Czosnyka był jednym z trójki Polaków biorących udział w seminarium.