Uniwersytet Rzeszowski zwycięzcą konkursu IDOL 201807.09.2018 13:36

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Uniwersytet Rzeszowski reprezentowany przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UR został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „IDOL 2018” województwa podkarpackiego, w kategorii UCZELNIA.

Konkurs zorganizowany był przez Fundację SZANSA DLA NIEWIDOMYCH, która co roku nagradza osoby i instytucje wspierające osoby niewidome i słabowidzące oraz dostosowujące swą działalność do potrzeb osób z dysfunkcjami narządu wzroku.

Z krótkiej laudacji: Uczelnia przyjmuje w swoje progi niewidomych i słabowidzących kandydatów, radzi sobie z ich kształceniem i dysponuje odpowiednim oprzyrządowaniem niwelującym niepełnosprawność wzroku, a jej obiekty są dostępne dla Środowiska.

Uniwersytet Rzeszowski, a w szczególności Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UR, aktywnie działa na rzecz niepełnosprawnych studentów. Inicjuje imprezy popularyzujące dostępność instytucji dla osób niewidomych i słabowidzących.