Warsztaty artystyczne w Dylągówce18.05.2018 13:38

W dniach 13-14.05.2018 r. w Zagrodzie Edukacyjnej “Boska Dolina” w Dylągówce, dzięki uprzejmości właściciela obiektu, Pana Antoniego Boska, odbyły się warsztaty artystyczne. Zajęcia plastyczne z młodzieżą gimnazjalną oraz harcerzami z rzeszowskich drużyn: “Czarna JEDYNKA” i “Zielona DWÓJKA” przeprowadziły studentki III roku kierunku “grafika” z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pod opieką merytoryczną dra hab. Marka Adama Olszyńskiego - prof. UR oraz mgr Kamili Bednarskiej z Pracowni Druku Płaskiego i Litografii WS UR. W trakcie dwudniowych warsztatów prezentowane były  techniki plastyczne z zakresu rysunku, grafiki, fotografii artystycznej i animacji.

Wykład i pokaz filmów animowanych przeprowadziła mgr Karolina Niwelińska z Pracowni Multimedialnej WS UR. Celem przedstawienia uczestnikom zajęć takiej warsztatowej różnorodności środków wyrazu w dziele artystycznym było zaobserwowanie w jaki sposób zmiana techniki wpływa na charakter i odbiór dzieła.

Tekst: Sylwia Szyszka – studentka WS UR, uczestniczka warsztatów

Dokumentacja fotograficzna warsztatów - Sylwia Szyszka & Dominika Surmacz, studentki WS UR