Prawo narodów do samostanowienia w teorii i praktyce międzynarodowej14.03.2018 13:45

Ogólnopolska Konferencja Naukowa

„Prawo narodów do samostanowienia w teorii i praktyce międzynarodowej”

Rzeszów, 22 marca 2018 r.

Zakład Prawa Międzynarodowego i Prawa Europejskiego wraz z Kołem Naukowym Prawa Międzynarodowego i Europejskiego działającym przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową ,,Prawo narodów do samostanowienia w teorii i praktyce międzynarodowej", która odbędzie się w Rzeszowie, 22 marca 2018 roku, w godzinach 9:00 - 15:00 w Auli A0 Centrum Dydaktyczno-Naukowego Mikroelektroniki i Nanotechnologii UR.

Celem Konferencji jest zwiększenie wśród studentów świadomości związanej z funkcjonowaniem prawa do samostanowienia narodów, jako jednej z podstawowych zasad prawa międzynarodowego.

Konferencja będzie podstawą do rozważań nad realizacją prawa do swobodnego określania statusu politycznego oraz do swobodnego zapewnienia rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturalnego przez państwa w świetle aktualnych wydarzeń na arenie międzynarodowej.

Do udziału w Konferencji zaproszeni zostali zarówno teoretycy jak i praktycy prawa oraz przedstawiciele instytucji i organizacji, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Swoją obecnością zaszczycą nas prelegenci pięciu ośrodków naukowych między innymi z Warszawy, Katowic, Wrocławia czy Olsztyna oraz gospodarze - pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego.

O randze Konferencji świadczy patronat honorowy objęty przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Senatora RP Aleksandra Bobko, a także Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego i Dziekan Wydziału Prawa i Administracji.

Konferencja ta z pewnością będzie wyjątkowym wydarzeniem na arenie ogólnopolskiej. Organizatorzy spodziewają się dużego zainteresowania, dlatego chętnych do wzięcia udziału prosimy o zarejestrowanie się na stronie wydarzenia: www.prawonarodowur.evenea.pl.

Udział będzie potwierdzony certyfikatem. Serdecznie zapraszamy!

Pliki do pobrania:
Prelegenci.docx (13,07 KB)