Kobieta na rynku pracy09.03.2018 14:53

Na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyło się seminarium z okazji DNIA KOBIET. Udział w nim wzięło ponad 250 Pań z całego województwa.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Uniwersytetem Rzeszowskim zorganizowały po raz trzeci spotkanie z cyklu „Kobieta na Rynku Pracy”. Od 3 lat seminarium i debata organizowane są w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet.

Kobiety ze świata nauki, psychologii, biznesu, mediów i sceny opowiedziały uczestnikom spotkania o swojej drodze do sukcesu. Konferencja, a potem debata miała przede wszystkim uświadomić kobietom ich możliwości, a także prawa na rynku pracy. Prelegentki poruszyły aktualne problemy i zagadnienia dotyczące ich funkcjonowania w przestrzeni publicznej.

Celem organizowanego wydarzenia był nie tylko przekaz wiedzy, w tym wiedzy o istocie i roli ubezpieczeń społecznych ale także zwrócenie uwagi na wzrost świadomości na temat praw i uprawnień Kobiet. Zorganizowane seminarium – debata to ogromny zastrzyk pozytywnej energii oraz wiedzy -  czego świadectwem były wygłoszone prelekcje.

Dzień 8-go marca i odbywające się w nim seminarium było doskonałą okazją do zwrócenia uwagi, na fakt, jak doskonale Polski radzą sobie na rynku pracy. Nie ulega wątpliwości, że kobiety pną się coraz wyżej. Panie  doskonale radzą sobie na rynku realizując życiowe pasje, łącząc je z życiem rodzinnym i macierzyństwem.

zdjęcia – Jadwiga Zydroń