ADMINISTRACJA PUBLICZNA - nowe studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego11.01.2018 10:53

W dniu 21 grudnia 2017 r. Uchwałą Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego nr 219/12/2017 utworzone zostały studia podyplomowe Administracja publiczna.

Organizator: Wydział Prawa i Administracji

Adresaci studiów:

Studia adresowane są do osób obecnie pracujących w administracji rządowej i samorządowej  jak również dla osób  zamierzających w przyszłości związać swoją przyszłość zawodową ze sferą administracji publicznej.

Po ukończonych studiach absolwenci uzyskują umiejętności wykorzystania wiedzyw pracy zawodowej z zachowaniem zasad etycznych oraz stosowania zasad i procedur niezbędnych do wykonywania zadań w organizacjach i instytucjach sektora publicznego i społecznego. Są również przygotowani do samodzielnego doskonalenia i uzupełniania nabytej wiedzy i umiejętności w warunkach członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz innych organizacjach międzynarodowych. Dodatkowo potrafią sprawnie wyszukiwać i posługiwać się przepisami prawa, rozwiązywać problemy zawodowe, posiadając umiejętności komunikowania się z otoczeniem w miejscu pracy, sprawnego posługiwania się dostępnymi środkami informacji i techniki biurowej, aktywnego uczestnictwa w pracy grupowej, organizowania i kierowania zespołem.. Znają i stosują w pracy zawodowej idee i fundamentalne zasady płynące z etosu urzędnika administracji publicznej.

Termin rekrutacji: 28 lutego 2018 r.

Więcej informacji: http://www.ur.edu.pl/wydzialy/prawa-i-administracji/studia-podyplomowe/administracja-publiczna