OLIMPIADA WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I OBRONNOŚCI11.12.2017 07:54

W dniu 8 grudnia 2017 r. w murach Uniwersytetu Rzeszowskiego miał miejsce II etap (okręgowy) Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Zebranych uczniów i nauczycieli przywitali w imieniu organizatorów: Dyrektor Instytutu Nauk o Polityce dr hab. prof. UR Agnieszka Pawłowska, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. prof. UR Wojciech Walat oraz dr hab. prof. UR Krzysztof Żarna (przewodniczący Komitetu Okręgowego). W olimpiadzie wzięło udział pięćdziesięciu uczniów ze szkół średnich Województwa Podkarpackiego, spośród których wyłoniono dziesięciu laureatów zakwalifikowanych do etapu centralnego (odbędzie się on 23-24 marca 2017 r.) w Warszawie. Zwycięzcą etapu okręgowego został Aleksander Giza z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy.

Organizatorem Olimpiady jest Komitet Główny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności powołany na Uniwersytecie Warszawskim przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ministerstwem Obrony Narodowej.