STARTUP z Wydziału Ekonomii UR odniósł sukces na zrealizowanym w UR Startup Weekend #322.11.2017 13:58

przeczytaj relację uczestników wyróżnionych za nowatorski, kreatywny pomysł:

Na warsztatach „ Zakładanie i rozwijanie startupów” zorganizowanych przez Mirosława Chudy dowiedzieliśmy się o imprezie Startup Weekend i postanowiliśmy wziąć w niej udział. Ogromnie zainteresowaliśmy się całą ideą, a możliwość poznania ludzi związanych z biznesem i branżą IT, była dodatkową motywacją. Dzięki eventowi mogliśmy sprawdzić się pod okiem specjalistów i rozwinąć nasze umiejętności dotyczące tworzenia biznesu.

Nasza aplikacja, którą rozwinęliśmy pomaga odnajdywać się w nowych miejscach oraz poznawać społeczności lokalne i nowych ludzi w sposób, jakiego nikt do tej pory nie używał. Dzięki niej podróżujący mają łatwy i prosty dostęp do pomocy ze strony swoich rodaków i osób posługujących się tym samym językiem w swojej okolicy. Cała ta funkcjonalność dostępna jest pod jednym kliknięciem. Na zaprogramowanie aplikacji oraz stworzenie działającego modelu biznesowego mieliśmy zaledwie 54 godziny.

Intensywność pracy oraz duży stres zweryfikowały nasze umiejętności interpersonalne oraz zakres wiedzy ekonomicznej, którą zdobyliśmy na studiach.

Jury wyróżniło nas spośród innych zespołów za nowatorski kreatywny pomysł, oraz za to, jak bardzo w krótkim czasie udało nam się rozwinąć. Mentorzy podkreślali, że nasz pomysł, sprawdziłby się w warunkach rynkowych.

Chcemy ogromnie podziękować Mirosławowi Chudy za jego nieocenioną pomoc, czas oraz wkład jego wiedzy i doświadczenia, a także dr. Grzegorzowi Hajdukowi za pomoc w ewaluacji projektu.

Krystian Koniuszy, Jakub Pociask, Paweł Stokłosa, Jacek Walczak i

Aleksander Nowowiejski