Uniwersytet Rzeszowski doceniony za wpływ na światową naukę14.11.2017 09:02

Niezależnie od szumu informacyjnego wokół szkolnictwa wyższego robimy swoje mówi Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. Sylwester Czopek. Cieszy nas, że niezależne grono ekspertów doceniło wkład badaczy z UR w postrzeganie polskiej nauki w świecie.

Skąd ten optymizm? Uniwersytet Rzeszowski, jako jedyny w Polsce został nominowany w 3 kategoriach do Elsevier Research Impact Leaders Award. Elsavier to projekt, którego celem jest poprawa postrzegania dorobku polskich uczelni na świecie.

To bardzo ważne i nobilitujące, że nasz wkład w rozwój nauki został dostrzeżony. Nominacje w obszarze nauk rolniczych i nauk o życiu, humanistycznych i medycznych pokazują, że jesteśmy silnym ośrodkiem naukowym, który potrafi zapewnić jakość kształcenia na najwyższym poziomie – dodaje prof. Marek Koziorowski, Prorektor UR ds., Nauki i Współpracy z Zagranicą.

Research Impact Leaders Award jest częścią światowej inicjatywy Elsevier mającej na celu wspomaganie badań oraz rozwoju nauki w wielu dyscyplinach. Nagrody są wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki na świecie.

Nominowane do nagrody są te ośrodki badawcze, które notują stały wzrost ilości publikacji naukowych w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych, udziału zagranicznych współautorów oraz cytowalności w danej dyscyplinie (według klasyfikacji OECD).

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 listopada 2017 r. w Warszawie, podczas Gali towarzyszącej konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie – Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą.”

Pełna lista nominowanych z podziałem na kategorie oraz algorytmem dostępna jest na stronie organizatorów - http://www.perspektywy.org/warsaw2017/nagrody-elsevier