Nominacja profesorska dla Pani Jolanty Pasterskiej z Wydziału Filologicznego UR10.10.2017 11:56

28 września 2017 r. Pani Profesor Jolanta Pasterska otrzymała od Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy nominację profesorską i tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.

Jolanta Pasterska

Prof. dr hab. - nauki humanistyczne, historyk literatury, antropolog literatury. Studia polonistyczne WSP w Rzeszowie (1988); dr nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa (1998); dr hab. (Uniwersytet Śląski, 2009). Po studiach związana z WSP w Rzeszowie (asystent, od 1998 adiunkt), od 2001 – z Uniwersytetem Rzeszowskim (od 2010 profesor nadzw.). Odbyła staże naukowe w UJ (1996-1997; 2005-2006). Członek Senatu WSP w Rzeszowie. W l. 2002-2005 i 2008-2012 zastępca Dyrektora Instytutu Filologii Polskiej; kierownik studiów podyplomowych Wiedza o kulturze z elementami antropologii kultury (2009-2015), kierownik Pracowni Badań i Dokumentacji Kultury Literackiej. Redaktor serii Z archiwum pisarza, zastępca redaktora naczelnego pisma „Tematy i Konteksty”. Członek Rady Naukowej pisma „Język i Kultura” (Słowacja) i współpracownik pisma „Ekspresje” (Wielka Brytania). Opiekun Koła Naukowego Antropologów Kultury. Badaczka prozy polskiej XX i XXI wieku. Autorka 3 monografii, 72 artykułów naukowych i 21 recenzji; red. i współred. 27 monografii zbiorowych. Uczestniczyła w 42 zagranicznych i międzynarodowych konferencjach naukowych; zorganizowała 14 konferencji. Wypromowała 4 doktorów i 73 magistrów. Recenzentka w 4 przewodach habilitacyjnych i 10 doktorskich; recenzuje publikacje dla 3 pism naukowych i wydawnictw.

Serdecznie gratulujemy!