Dziekan Wydziału Medycznego otrzymał nominację profesorską04.10.2017 14:13

23 września 2017 r. Dziekan Wydziału Medycznego prof. Artur Mazur otrzymał nominację profesorską od Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy.

Artur Mazur

Prof. dr hab.; nauki medyczne. Dyplom na Wydziale Lekarskim AM w Krakowie (1990); specjalizacje: I stopnia (1994) i II stopnia (1998) z pediatrii, z endokrynologii (2010). Doktorat (Śląska Akademia Medyczna w Katowicach, 2000), habilitacja (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, 2010). W l. 2001-10 adiunkt w Zakładzie Dietetyki UR, od 2010 jego kierownik; dziekan Wydziału Medycznego UR (2012-2016), kierownik Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej. Prowadził wykłady w warsztatach European Childhood Obesity Group (2009-12) i Winter School ESPE (2012). Obszar naukowych badań to endokrynologia i diabetologia dzieci, choroby rzadkie i bardzo rzadkie u dzieci w województwie podkarpackim, rola żywienia w zdrowiu publicznym. Jest członkiem kilku stowarzyszeń zawodowych: European Childhood Obesity Group (prezes od 2013), Europejskiej Akademii Pediatrii (prezes od 2010), Polskie Towarzystwo Pediatryczne (v-ce prezes od 2010). Członek Komisji Rozwoju Człowieka Polskiej Akademii Nauk (od 2007). Dorobek naukowy obejmuje 80 artykułów/abstraktów w krajowych i międzynarodowych czasopismach naukowych, redaktor 3 książek o otyłości, odżywianiu i w zdrowiu publicznym.

Serdeczne gratulacje dla Pana Profesora!