Nowoczesna edukacja bez granic otwiera obszary wiejskie na przedsiębiorczość / Moderné vzdelávanie bez hraníc otvára vidiek podnikaniu10.07.2017 09:03

Wydział Wychowania Fizycznego UR partnerem projektu Nowoczesna edukacja bez granic otwiera obszary wiejskie na przedsiębiorczość / Moderné vzdelávanie bez hraníc otvára vidiek podnikaniu  realizowanego w ramach programu  Interreg Polska – Słowacja 2014 – 2020.

Uniwersytet Rzeszowski we współpracy z Uniwersytetem Preszowskim (Prešov, Słowacja) uzyskał dotację na realizację projektu Nowoczesna edukacja bez granic otwiera obszary wiejskie na przedsiębiorczość/Moderné vzdelávanie bez hraníc otvára vidiek podnikaniu (numer projektu: PLSK.03.01.00–SK–0083/16) w ramach programu „Interreg Polska–Słowacja 2014-2020”, finansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (oś priorytetowa 3: Rozwój edukacji transgranicznej i uczenia się przez całe życie/Rozvoj cezhraničného a celoživotného vzdelávania územia). Partnerem wiodącym projektu jest Združenie pre rozvoj vidieckeho turizmu/Stowarzyszenie na rzecz turystyki wiejskiej z siedzibą w Preszowie.

Głównym celem projektu jest podniesienie jakości transgranicznego nauczania
z wykorzystaniem nowoczesnych działań szkoleniowych dla wszystkich zainteresowanych specjalistycznym kształceniem w obszarze turystyki wiejskiej na pograniczu polsko – słowackim. Dzięki zadaniom realizowanym w ramach projektu, jego uczestnicy zdobędą wiedzę na temat potencjału regionu oraz nauczą się jak ten potencjał wykorzystywać, jak tworzyć innowacyjne narzędzia marketingowe, współpracować oraz tworzyć kompleksowe produkty turystyczne turystki wiejskiej.

Założone w projekcie cele zostaną zrealizowane m.in. poprzez publikację szczegółowej ekspertyzy dotyczącej potencjału turystycznego obszaru objętego projektem, interaktywnej mapy regionu pogranicza polsko – słowackiego, organizację szkoleń i kursów w Polsce i na Słowacji, organizację konferencji międzynarodowych oraz wyjazdów studyjnych. Ważnym elementem będzie utworzenie nowego przedmiotu fakultatywnego na Uniwersytecie Rzeszowskiem i Uniwersytecie Preszowskim, dotyczącego zagadnień turystyki wiejskiej na obszarze pogranicza polsko – słowackiego.