„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”02.06.2017 09:53

30.05.2017 r. , po raz piaty już odbył się w murach Wydziału Muzyki UR  koncert charytatywny po hasłem,, NADZIANI NADZIEJĄ,,. To inicjatywa grupy wrażliwych ludzi, którzy z ogromną pomocą Samorządów Studenckich Wydziałów Pedagogicznego i Muzyki , w tym roku również przy wsparciu Fundacji ISKIERKA, starają się zintegrować studentów, młodzież, osoby z różnych środowisk,  wiekowo zróżnicowanych z myślą o drugim człowieku.

Jest już stała grupa wykonawców i przyjaciół, którzy  swoimi talentami chcą  dzielić się z innymi, są i tacy, co  z nami od pierwszego koncertu ,czyli od roku 2012 . Koncerty grane są z myślą o będących w potrzebie osobach  z chorobą nowotworową ze społeczności akademickiej, tegoroczny koncert również dla   podopiecznych, chorych dzieci z Fundacji Iskierka. Jubileuszowa piąta edycja NADZIANYCH  NADZIEJĄ-nosiła nazwę ,,Drzewo życia czyli podróż do bajkowej krainy."

Do realizacji koncertu zaprosiliśmy Gminę Wiśniową, na terenie której rośnie tegoroczne Europejskie Drzewo  Roku nie tak dawno  w Brukseli ogłoszone!   I tak to  spotkały się wokół dębu Józefa –drzewa życia- młodość, dojrzałość, taniec i muzyka, słowo  i obraz, by nadzieję nieść…Temat w tym roku trudny, bo o śmierci i życiu ,przemijaniu i nadziei, , miłości  i cierpieniu…ale też o marzeniach i radości, dobrych zakończeniach jak w bajkach kiedyś… Zwieńczeniem tych wszystkich emocji była przedstawiona w spektaklu  na motywach bajki Andersena ,,Opowieść o matce,, walka miłości  matczynej ze śmiercią… Miłość wygrała… Osoby,  dla których  grane były wcześniejsze edycje znalazły już swoje drzewa życia…ale zostawiły to coś w sercach, co każe o nich pamiętać, bo to przecież część kultury akademickiej, uczenia wrażliwości i empatii! Wszystkim, którzy przygotowali, wzięli udział  i uczestniczyli , za wielkie serce wspierające idę Koncertu, integrację i zaangażowanie dziękujemy!

,,KAŻDY NOWY DZIEŃ ZACZYNA SIĘ GŁĘBOKĄ NOCĄ  I NAWET JEŚLI NIEBO ZMĘCZYŁO SIĘ BŁĘKITEM,NIE GAŚ NIGDY ŚWIATŁA NADZIEI”

31 maja 2017 r

Małgorzata Słowińska-Czurczak ,Anna Wójcik