Sprawozdanie z konferencji "The Students' Voices 6"18.05.2017 12:42

W dniu 17. maja br. Koło Naukowe Anglistów działające przy Instytucie Filologii Angielskiej zorganizowało szóstą już konferencję studencką pt. Galicia Studies in Linguistics, Literature and Culture: The Students’ Voices 6. Obrady rozpoczęły się od wykładu plenarnego pt. “Critical Analysis of Media Texts: Media, Ideology and Discourse”, który wygłosiła prof. Kathy Petitte Novak, z Uniwersytetu Illinois w Springfield, przebywająca w tym tygodniu z wizytą w Instytucie Filologii Angielskiej. W związku z tym, że tematem wykładu były zagadnienia związane z metodologią badań medioznawczych, uczestniczyli w nim także studenci dziennikarstwa UR. Drugi wykład plenarny, pt. “The Portrait of a Nation: Poland through the Eyes of the British Press” wygłosił mgr Donald Trinder, wykładowca IFA. Na dalszą część obrad składały się referaty studenckie, wygłaszane w trzech sesjach równoległych, a dotyczące zagadnień z zakresu językoznawstwa, kulturoznawstwa i literaturoznawstwa. Konferencja adresowana była do studentów filologii angielskiej, a prelegentami byli studenci studiów doktoranckich, studiów II-go stopnia oraz ostatnich roczników studiów I-go stopnia. W tym roku wśród uczestników znaleźli się też studenci z innych ośrodków akademickich: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i UMCS w Lublinie. Dla młodych naukowców to cykliczne wydarzenie stanowi doskonałe forum do zaprezentowania wyników swoich badań, dając im możliwość skonfrontowania osiągnięć i poddania ich pod dyskusję. Konferencja wciąż cieszy się popularnością wśród studentów, co daje nadzieję na kontynuację tej inicjatywy. Bardzo dziękujemy za wsparcie panu prof. dr hab. Markowi Koziorowskiemu, Prorektorowi ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą oraz panu dr hab. Zenonowi Ożogowi, prof. UR, Dziekanowi Wydziału Filologicznego.