Zakończono otwierający KultURalia 2017 turniej CS:GO17.05.2017 08:52

V Edycję Podkarpackiego Festiwalu KultURalia zainaugurowano prestiżowym projektem Samorządu Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego - KINGUIN  KULTURALIOWY  TURNIEJ CS:GO

Turniej rozpoczął się już w kwietniu zapisami i kwalifikacjami online, które trwały 2 tygodnie. Do turnieju zgłosiło się 51 drużyn z całej polski natomiast 8 najlepszych ekip kwalifikacji przyjechało do Rzeszowa aby zawalczyć o nagrody pieniężne, których pula wynosiła aż 6 000 zł.

Finał Turnieju trwał dwa dni i odbył się w studenckim klubie Pod Palmą, który każdego dnia wypełniał się fanami e-sportu. Organizatorzy zadbali również o możliwość śledzenia poczynań wszystkich drużyn na streamie. Transmisja zgromadziła niemal tysiąc widzów.

Na miejscu przygotowano stoiska partnerów wydarzenia, na których uczestnicy mogli zdobyć cenne nagrody.

Turniej zwyciężyła drużyna Hikikomori w składzie Jakub Wojtowicz, Kamil Filipek, Daniel Adamski, Krystian Pietrzak oraz Kacper Sowa. Nagrodę główną w wysokości 3 tysięcy złotych wręczył Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. Wojciech WALAT, prof. UR.  Kolejne miejsca na podium wywalczyły drużyny: KASACJA oraz BIG.ROLL.

Zdjęcia - Olimpia Jeleń