Uniwersytet Rzeszowski Uczelnią odpowiedzialną społecznie04.02.2016 12:19

Tytuł Uczelnia odpowiedzialna społecznie Uniwersytet Rzeszowski otrzymał  za wsparcie akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego (projekt pod hasłem Powiedz AAAaaa) z ramienia Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska.

Dzięki otwartości polskich uczelni, w tym naszej społeczności akademickiej, baza potencjalnych dawców została zwiększona o kolejne 10 453 osoby (na UR 171 zarejestrowanych). Tak spektakularne liczby są najlepszym świadectwem tego, że środowiska akademickie bardzo chętnie włączają się w akcje charytatywne, towarzyszy im gotowość niesienia pomocy potrzebującym oraz świadomość, jak ważna jest ich rola w krzewieniu idei krwiodawstwa.

Akcję na Uniwersytecie koordynował Samorząd Studentów.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

Pliki do pobrania:
wyroznienie_web.jpg (462,17 KB)