Szczegółowe warunki rekrutacji dla dyscypliny naukowej nauki o zdrowiu
- O przyjęcie do Szkoły Doktorskiej w dyscyplinie nauk o zdrowiu może ubiegać się kandydat, o którym mowa w ogólnych warunkach rekrutacji pkt 2, a w szczególności będący absolwentem następujących kierunków studiów: lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, zdrowia publicznego, biologii, biotechnologii lub farmacji, nauk o zdrowiu, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego, farmacji, elektroradiologi, dietetyki, fizjoterapii, weterynarii.
- Kandydat ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Doktorskiej powinien wykazać się kompetencjami i osiągnięciami naukowymi pozwalającymi na podjęcie kształcenia na poziomie 8 Polskiej Ramy Kwalifikacji w dyscyplinie naukowej nauk o zdrowiu.
- Kandydat powinien posiadać dorobek naukowy w dyscyplinie nauk o zdrowiu lub nauk medycznych oraz znać język obcy nowożytny na poziomie biegłości językowej co najmniej B2.
- Kandydat zobowiązany jest przedstawić projekt pracy badawczej.
- Kandydat na studia doktoranckie w dyscyplinie nauk o zdrowiu zobowiązany jest przedstawić dokumenty wymienione w wykazie wymaganych dokumentów, a ponadto:
- certyfikat potwierdzający znajomość języka obcego na poziomie co najmniej B2;
- dokumenty potwierdzające dorobek naukowy kandydata w szczególności kopie artykułów;
- projekt pracy badawczej.
- Ocena punktowa w zakresie dodatkowych wymagań w zakresie dorobku naukowego: maksymalnie 30 punktów, w tym:
- publikacje naukowe opublikowane w czasopismach recenzowanych i/lub czasopismach umieszczonych na listach MNiSW (kserokopia publikacji) : w czasopismach krajowych, w czasopismach zagranicznych; maksymalnie 15 pkt;
- czynny udział w konferencjach naukowych (potwierdzenie wystąpienia na konferencji lub kserokopia streszczenia z książki abstraktów), rodzaj konferencji: krajowe, międzynarodowe. Ocenie podlegają najlepsze 4 streszczenia; maksymalnie 4 pkt;
- nagrody otrzymane na konferencjach naukowych (dyplom, nagrody – kserokopia), rodzaj konferencji: krajowe, międzynarodowe. Ocenie podlegają najlepsze 2 nagrody; maksymalnie 4 pkt;
- stypendium ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów (dyplom otrzymania stypendium– kserokopia); maksymalnie 2 pkt;
- laureaci konkursu „Diamentowy Grant” (decyzja dotycząca przyznania grantu – kserokopia); maksymalnie 3 pkt;
- naukowe staże zagraniczne (potwierdzenie odbycia stażu z określeniem czasu jego trwania - powyżej 30 dni), maksymalnie 2 pkt.
- Przedmiotem rozmowy kwalifikacyjnej będą prace własne kandydata (praca magisterska, publikacje, plany badawcze). Wypowiedzi kandydata zostaną ocenione w sześciu kategoriach. Ocenie podlegają:
- świadomość własnych zainteresowań naukowych i umiejętności przedstawienia projektów badawczych (0-20 pkt);
- rozeznanie w metodologii badań w zakresie nauk medycznych (0-6 pkt);
- rozumienia kategorii i pojęć naukowych (0-6 pkt);
- umiejętność syntetycznej prezentacji danego zagadnienia (0-6 pkt);
- zdolność krytycznego myślenia, formułowania sądów oceniających (0-6 pkt);
- umiejętność określania relacji, różnic, zależności, współwystępowania, itp. między zjawiskami przynależnymi do dyscypliny nauk medycznych (0-6 pkt).
- Za wynik rozmowy kwalifikacyjnej uznaje się sumę punktów uzyskanych w kategoriach określonych w pkt 7 ppkt 1) – 6). W ramach rozmowy kwalifikacyjnej można uzyskać maksymalnie 50 punktów, przy czym za wynik pozytywny uznaje się rozmowę ocenioną na co najmniej 15 punktów.